GB...
...aneb co všechno jsme tam stihli.
Nejdříve to horší: Madonu, Arsenal a dokonce i porazku fotbalovyho narodaku jsme si nechali ujit. Prolezli sme ale nejaky muzea (jako briťák, naťák na trafáči, vikťák, RAF, of London, Tejt, Šerloka, Bank of E), ulice (Oxík, aldvyč), ctvrti a parky (Westík, Haj Park, čelsý) a zvlastni mista (Marblárč, doky, fostrovo svysre, pikáč, taurbryč, soho, vočko, bena i pavlíka), ale třeba na Bakáč nezbyl čas, misto toho sme aspon zaklepali na vrata LSE.
Nekolik poznatku nam nemohlo proklouznout mezi prsty: kdo nema cernej kabat, cernej oblek a bilou kosili, a presto vleze do Londyna je bud turista nebo houmles.
K nekterym skutecnostem mam i otazky: kdo jsou vlastne ti Britove? Kralovska rodina snad, kdo dalsi? MPs? Nejaci britsti obyvatele? Je Brit i ten, kterej tam 5 let pracuje? A co ten, kterej se tam narodi, jenomze vyrusta ve sve komunite - nejcasteji zimbabwacke, indicke, pakistanske, ruske, polske, ceske a vubec cela V Evropa? Mozna, ze pravej Brit se pozna jen podle artikulace, mozna jen podle obleceni a mozna ze jenom podle barvy a ceny automobilu. V tomhle to maj hodne komplikovany, chcete-li, tak nazvete kosmopolitni.
Cenova hladina je odhadem na styrnasobne urovni oproti nasi. Zadny kurzovy prepocty nemaj pro študáky smysl, nejvice urcujici je zakladni model mikra, kdyz je danej pevnej duchod, ze kteryho ukrajujes jako z gyrosu linearni kombinace statku. Bohuzel mezi predpoklady modylku patri treba ten pevnej duchod, kterej si sam nejak musis urcit. I kdyz ho ale nastrelis relativne nizko, da se vyzit. Treba jeden den jsme skrz London trajdali pouze pesky a taky to slo, galerky a muzea sou zadara, clovek se tam vyzije, k jidlu banany s dobou trvanlivosti pod 2 dny 40 kousku za pouhou libru (jak tvrdil pan hokynař:"pau per bau," (pozn. Pound per bowl) k piti zvlastni 3litrova edice Coly bez cukru za podobny peniz. A k tomu si zasoutezite, kolik treba myslite, ze snite bananu na posezeni?
homo habilis @ banana partyMaj tam samozrejme i par much. Co jsem opravdu nepochytil je myti. Jak rukou tak celkova koupel, skutecnost, ze umyvadlo bez spuntu (zááátky) ma dva kohoutky, jeden na horkou a druhej na ledovou lze obejit tim, ze si ruky proste umyjete v te ledove, jak se to dela ale ve vane bez spuntu, to mi zustava zahadou. Mozna, ze stari britsti gentlemani spunt m(i/y)vali zaveseny na retizku u vesticky nebo zeby se to ucpavalo patou popr. jinymi hygienickymi potrebami dostupnymi v koupelnach?