středa, března 25, 2009

Vzpomínka na léto

Ahoj. Onehdá se ke mně dostalo album z výletu na Sázavu z Července 2008. A tak to já starej sklerotik rychle napíšu blog z toho, že k obrázkům přidám komentáře. Vytáhl mě Honza Duben, náčelník Adam zajistil logistiku, jejich sestry Anička a Adéla zase potravu a koláče. Z Havl. Brodu jsme autem se třema loděma na střeše, popojeli do Ledče nad Sázavou. Nocovali jsme u přítoku Želivky. Dojeli sme zřejmě až do Českýho Šternberka. Tam Adam naskočil na lokálku a vrátil se zpátky pro auto. Trochu jsme se mezitím vyblbli s kajakem, něco z toho uvidíte v albu. Konec.

Vejdeme se, aneb tři lodě na střeše


Vypadali jsme tam dost exoticky, nikde žádný jiný plavidla.

Ke startu připravit...


Sázava je hnědá, teplá, mělká

Na dřevo jsme měli štěstí, zrovna bylo po bouřce, která pár stromů v okolí shodila. Bříza krásně hořela. Buřty byly zasloužený. Spal jsem vedle ohníčku, kterej ale v nočním dešti přestal hřát.

Konečně večer


Želivka je průhledná a ledová


Pi pomalu, je to studené

Denik z Dolomit IV.b

Squadra azzurra

Evita s Lízou se na svahu výrazně zlepšily. Navíc se obě holky musely poprat s novýma a většíma lyžema, ale čekal jsem, že by s tím měli víc zápasit. Až Líza přijde na to, jak poskládat vnitřní nohu do zatáčky, začne si to pořádně užívat. Evita by zase mohla zasednout na hrany a zrychlit. A ostatni? No, jakž takž, neni to uplne na ostudu :) .

Líza a gravitace


předsunutá Evita

Veronika, modrá Evita, černý Honza
(V. má taky nový lyže, ale asi kratší než minule)

Pocasi vyslo, jenom jednou bylo pod mrakem, kde jsem nic nevidel, nez bilo a pri sourani po kraji jsem cekal az mraky zridnou, aby bylo videt na zem. Stacilo par minut (10-20) posedet, mraky se mirne rozestoupily a pak vyjet. A jednou zase foukal vitr a unasel s sebou krupicu, takze misty jedla mlha.

Muj idealni svah je modre barvy, takovych je v Dolomitech hodne. Jsem na nem sam, takze obcas klidne cekam, az vsichni ostatni odjedou. Beztoho se jinak dosti casto s nekym setkavam. Je dobre videt a sviti slunicko, tohle musi vyjit samo, je to exogenni. Snih neni roztopeny ani zmrzly na led a je tam vrstva, o kterou se muzu opirat. A to se da regulovat nadmorskou vyskou. A ono to tady vsechno vyslo nekolikrat za sebou, takze uplny nebe.

Shrnovaci sakali zavile shrnovali. Nektery mista pak staly za to. Jednou se mi povedlo projet muldy tak rychle, ze jsem se samou radosti dole uz pri one-foot dojezdu krokem poroucel k zemi. Pri tom povolila i bunda. Tu jsem uz ale zasil. A rameno mi zas rovnali vcera reckorimsky zapasnici, priste tam radsi jeste nepujdu (a taky zmeskam ctvrtecni soutez).

Vice obrázků/More pictures.
Kudrnatá verze/Curly version.

Denik z Dolomit I
Denik z Dolomit II
Denik z Dolomit III
Denik z Dolomit IV.a

středa, března 11, 2009

Zajimas se o Pop Art?

Jak se lze stourat v Pop Artu, naleznete tady.


Pop Art class: Tom Wesselmann, Great American Nude #27, 1962

úterý, března 10, 2009

Denik z Dolomit IV.a

Verusa in Latemar

Co jste nasli?: Tak uz tradicne vyhraly Dolomiti.

Kolik lidi?: jenom 3

Pocasi?: nadherny 4 slunecny dny.

Nejlepsi navstivene misto?: Alpe Lusia

Co si myslis o skicentru Latemar?: Sucks! Je to nizko a jizni svahy se roztecou. Prevazna vetsina shrnovacu se pak postara o solidni oraniste, hned pote, co ho vytvori na ostatnich svazich.

Proc teda Alpe Lusia?: Ma nejdelsi sjezdovku, ktera je rozdelena trema po sobe jdoucima lanovkama a zacina dost vysoko, kde to zustane zmrzly i kdyz sviti slunko (to asi bude i tim, ze tam fouka).

Kdo je to shrnovac?: Clovek na sjezdovce, ktery zataci brzdenim a ktery se chytre vyhyba nahrnutym muldam tim, ze pred nima brzdi, cimz doufa, ze zatoci a mulde se vyhne. V dusledku toho hromadky nahrnuteho snehu rostou.

Kde jsou shrnovaci?: Misto nejcastejsiho vyskytu (EX) lezi primo na spadnici, sm. odch. = 1 metr. Zname to vsichni z ceskych hor, tam je mista mene, oraniste uz od 10h30 od rana.

Vypada to, ze je nemas rad?: To je ale pekna blbost, ja je zboznuju, diky nim se dostanu driv na kafe, pivo a domu.

Tak zase priste: Ahoj

To see more pics/vice obrazku.

Denik z Dolomit I
Denik z Dolomit II
Denik z Dolomit III